Deze maand heeft Stichting Evenementenhandboek Veiligheid versie 1 van het Nederlands Handboek Evenementen Veiligheid gepubliceerd. Het handboek ‘is een bundeling van voorheen versnipperde kennis, regelgeving, normen en ervaringen’ en ‘een handvat om in gezamenlijkheid inrichting en risico’s van evenementen zoveel mogelijk te analyseren en te realiseren.’
Het Nederlands Handboek Evenementen Veiligheid is geen wettelijk kader, handhavingsnorm of richtlijn maar een ‘gemeenschappelijk denkkader omtrent veiligheid.’
Het handboek beschrijft onder andere:
- het vergunningsproces en de rol van de gemeente
- betrokken partijen
- de verdeling van rollen en verantwoordelijkheden
- openbare orde en veiligheid
- aan te leveren plannen voor de vergunningsaanvraag
- het veilig inrichten van een locatie
- constructieveiligheid
- brandveiligheid
- veiligheid bij podiumtechnieken
- vuurwerk
- mobiliteit en logistiek
- crowd management
- het beveiligen van een evenement
- veiligheid van medewerkers
- medische veiligheid en gezondheid
- horeca, welzijn en hygiëne
- gebruik luchtruim bij evenementen
- crisismanagement
- aansprakelijkheid en verzekeringen
Het handboek kan hier gedownload worden.
Heb je naar aanleiding van dit artikel vragen of heb je hulp nodig bij de voorbereidingen van je evenement? Neem contact op!
Eric Kant
Ik ben gespecialiseerd in crowd safety management, met de focus op bezoekerscapaciteit, bezoekersstromen en het écht goed voorbereid zijn op een noodsituatie. Met mijn bedrijf Phase01 Crowd Management help ik organisatoren, lokale overheden en bedrijven om evenementen, drukke plaatsen of transport hubs nog veiliger te maken. Ik ontwerp veiligheidsplannen, crowd management- en ontruimingsplannen. En ik neem, eventueel samen met jou, bestaande plannen onder de loep. Om er vervolgens zeker van te zijn dat alle risico’s zijn herkend en worden opgelost. Dat voelt goed. Wil je de capaciteit van je evenement of locatie juist vergroten? Ook dan ben je bij mij aan het goede adres. Ik spreek regelmatig op congressen, geef workshops en reis daarvoor de wereld over. Zoek je een spreker die jouw publiek op een interactieve manier meeneemt in de wereld van crowd management en crowd science? Neem dan contact op.
☛ eric@phase01.nl
☎ +31 (0) 623 926 513
☛ eric@phase01.nl
☎ +31 (0) 623 926 513